Ekonomi

General Electric Hisseleri Güçlü Kazançlar ve İyileşen Görünümle Yükseliyor

General Electric hisseleri, şirketin geçen yılki 313 milyon dolarlık zarardan bu yıl 84 milyon dolara önemli bir dönüşe işaret eden üçüncü çeyrek kazançlarını açıklamasının ardından %4,4 arttı. Hisse başına düzeltilmiş kazanç (EPS) 56 sentlik beklentileri aşarak 82 sent olurken, gelir 15,5 milyar dolarlık beklentileri aşarak 17,3 milyar dolara ulaştı.

GE’nin toplam siparişleri, esas olarak Havacılık ve Uzay bölümündeki güçlü performans ve güçlü talebin etkisiyle %19 artışla 17,9 milyar dolara yükseldi. General Electric CEO’su Lawrence Culp Jr. GE Vernova’nın Şebeke ve Kara Rüzgarı işlerinin bu çeyrekteki kârlılığının altını çizerek, büyümenin devam edeceğini ve gelecek yıl potansiyel bir bölünmenin yaşanabileceğini belirtti.

Etkileyici üçüncü çeyrek sonuçlarına ek olarak GE, yıllık beklentilerini de güncelledi ve düzeltilmiş hisse başına kazanç tahmininin 2,55 ila 2,65 dolar arasında değişeceğini tahmin etti. Bu iyimser görünüm, şirketin geçen yılki zararlarından başarıyla kurtulduğunu ve ileriye dönük güçlü konumunu yansıtıyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu