Haber

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Muharrem İnce’nin açıklamalarını değerlendirdi

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin yerel yönetim seçimlerine ilişkin yol haritasını açıklarken; CHP’ye yönelik kullandığı sözlere ilişkin ise, “Sayın İnce, müzakereler sırasında belirli sayıda belediye meclis üyeliği ve İzmir’de büyükşehir ilçe belediye başkanlığı talebinde bulunmuştu. Süreç uzağından taşınınca müzakerelerin tıkanmasının ardından bugünkü açıklamayı yaptı. Parti tabanımızın ve teşkilatımızın kabul edemeyeceği bir nokta olduğunu bugün, “Müzakereler olumlu sonuçlanmış olsaydı onun açıklamalarının ve eleştirilerinin asla yapılmayacağını biliyoruz” dedi.

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, partisinin yerel yönetim seçimlerine ilişkin yol haritasını açıklarken Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin seçimlerde CHP ile işbirliğine ilişkin açıklamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Vatan Partisi ile yapılan görüşmeleri ve İnce’nin taleplerini anlatan Yücel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Partimiz ile Vatan Partisi arasında 4 Ocak’tan bu yana yerel seçimlerde iş birliği konusunda farklı kanallardan görüşmeler yapılıyor. Bu görüşmelerde Sayın Muharrem İnce ‘ilke duruşuna’ dair tek bir cümle bile söylemedi, hatta bir teklifte bile bulunmadı.” Bugün düzenlediği basın toplantısında dile getirdiği siyasi eleştirileri gündeme getirdi.” Sayın İnce’nin açıklamalarını üzüntüyle dinledik. Görüşmeler sırasında Sayın İnce belirli sayıda belediye meclis üyeliği ve İzmir’de büyükşehir ilçe belediye başkanlığı talebinde bulunmuştu. Sürecin parti tabanımız ve teşkilatımızın kabul edemeyeceği bir noktaya taşınmasıyla müzakerelerin tıkanmasının ardından bugünkü açıklamayı yaptı. Bugünkü açıklamayı yaptı. “Müzakerelerin olumlu sonuçlanması durumunda asla yapılmayacağını biliyoruz. Değerlendirmeyi kamuoyuna bırakıyoruz.”

bolvadin-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu